Axe Gamers
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Crysis Nedir?

Crysis Nedir? Empty Crysis Nedir?

Mesaj tarafından cenon Cuma Ağus. 09, 2013 12:12 pm

Bir aya yakın zaman önce Crysis hakkında bir yazı yazmıştım da, paylaşmak istedim. izinsiz paylaşmazsanız sevinirim.

3 Türk kardeşin kurduğu CryTek şirketi, 2004 yılında Far Cry adlı oyununu çıkardı. Oyun tabi bomba gibi düştü oyun dünyasına. Oyun, grafikleri, sesleri, efektleriyle yani kısaca her şeyiyle harikaydı. Özellikle CryEngine'nin başarısı dikkat çekmişti. Oyunun editör kısmı sayesinde farklı haritalar yapıp bunların üzerinde tek veya çok oyunculu oynamak da ayrı bir özellikti. Sonra, CryTek CryEngine2'yi ve onunla yapılan demoları, yani bombayı, yani Crysis'i duyurmuştu.

Konuyu uzatmadan oyuna girelim. Oyunumuz, 3 Türk kardeşin şirketinin oyunu olduğu için bence Türkçe olmasa olmazdı. Öyle de oldu. Hatta seslendirmeler bile Türkçe oldu. Ve bu Türkçe, İngilizce'nin kalıplarıyla falan oluşturulmamış yani size "Çay ister misin, huh?" diye çeviri yapmıyorlar. Küfürler bile bize göre düzenlenip de koyulmuş oyuna. Seslendirmeleri İpek Tuzcuoğlu, Dolunay Soysert, Ziya Kükürt gibi ünlü ve usta isimler yapınca çok gerçekçi oluyor.

Crysis'in en iyi özelliklerinden diğer bir tanesi grafikleri. Crysis şu anda en iyi grafikleri olan oyunlardan biri. Son çıkan Crysis3'te CryEngine3 uçmuş resmen, yukarıdaki tanıtım videosunu izleyin, göreceksiniz. Ancak, bu grafiklerin bir bedeli var. Crysis, bilgisayarın özelliğine bakarak en makul FPS seviyesinde oynatıyor sizi. En yüksek ayarda oynamak için ekran kartınız Ati 2900XT veya 8800GTX olmalı.

Gelelim oyunun hikayesine. Crysis 1 şöyle başlıyor. 2019 yılında, Kuzey Kore yakınlarına bir göktaşı düşüyor. Kore göktaşının düştüğü yerde olan takımadaları diğer ülkelere kapatıp kendisi incelemeye başlıyor. Amerika da bu adaya son teknoloji ürünlerle desteklenmiş bir birlik gönderiyor. Sonra olaylar kızışıyor.

Peki bu "son teknoloji desteklenmiş ürün" dediğim şey nedir? Tabi ki tüm birliğin sahip olduğu "Nano Suit". Bu Nano Suit muhteşem bir aygıt. Zırh olarak giyiyorsunuz ve 4 özellik geliyor size. Hız, Güç, Dayanıklılık, görünmez olma. Tabi bu özellikleri tek tek kullanabilirsiniz ve zırhın enerjisinden yiyor. Yani hızda koştukça, güçte zıpladıkça ve vurdukça, görünmez olmada ise zaman geçtikçe. Güç bitince zırh otomatik olarak bizi dayanıklılığa döndürüyor.

Kısaca geçmek gerekirse oyunumuzun sesleri, grafikleri ve fizik sistemi çok iyi fakat yapay zekasında biraz sorun var. Crysis3'te düzeltmişleridir diye düşünüyorum. Oyunu denemediyseniz kesinlikle denemelisiniz.
cenon
cenon
Kurucu
Kurucu

Rep Puanı : 4

https://axe-gamers.forum.st

- Similar topics